GRAWERTON

Grawerton jest to technika wykonywania wielokolorowego nadruku na specjalnie przygotowanym podłożu. Nadrukować można praktycznie każdą grafikę od tekstu do fotografii.

Najpowszechniej wykorzystuje się tą technologię przy tworzeniu certyfikatów, tabliczek pamiątkowych, tabliczek z logo klienta lub tabliczek z dedykacją czy życzeniami. Wykonywane są one na specjalnie przystosowanych do tego celu blachach aluminiowych, które następnie umieszczane są na drewnianych podkładach. Dla podniesienia atrakcyjności takiego przedmiotu możemy umieścić go w specjalnie przystosowanym etui.

Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach jakie nie się ze sobą ta technologia:

– wydruki wykonywane są w modelu kolorystycznym CMYK,

– drukarka nie posiada białego tonera więc ten kolor nie jest drukowany, dlatego na projektach zastępowany jest kolorem przedmiotu na której został umieszczony,

– kolor blachy ma wpływ na lekkie zniekształcenie kolorów projektów,

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych realizacji nadruku za pomocą technologii Grawerton.

Tabliczki pamiątkowe

Grawerton 2Grawerton 3

Tabliczki z logo

Bez nazwy-1Bez nazwy-2

Kubek Classic

Kubek o klasycznym wyglądzie w kolorze białym o średnicy 80 mm i wysokości 95 mm

DSC_0038DSC_0059

Kubek Magiczny

 

Kubek magiczny posiada 2 warstwy. Pierwsza z nich służy o umieszczania nadruku i jest ona zawsze w kolorze biały. Natomiast druga zewnętrzna warstwa jest kolorowa i  reaguje na ciepło płynu znajdującego się wewnątrz kubka i pod jego wpływem staje się przeźroczysta, odsłaniając nadruk znajdujący się poniżej.

Kubek o klasycznym wyglądzie w kolorze czarnym  o średnicy 80 mm i wysokości 95 mm

DSC_0050

Podkładka pod mysz

DSC_0054DSC_0055